18 Şubat 2015 Çarşamba

Duvar Kağıdı Baskı türleri

Baskı farklı tipte duvar kaplama için farklı görsel efektler sağlar. En yaygın olarak kullanılan baskı süreçleri yüzey, fleksografik (flekso), gravür ve ekran vardır. Her bir proses, çekici stilize ve satılabilir ürünler veren yeteneğine sahip olduğunu kabul etmek önemlidir. Her bir işlem, belirli bir karakteristik bir görünüm elde etmek için yapılır.

Duvar Kağıdı Baskı türleri şunlardır:
Kabartma duvar kağıdı Baskısı
Fleksografik duvar kağıdı Baskısı
Serigrafi duvar kağıdı
Döner Ekran duvar kağıdı
Gravür duvar kağıdı Baskısı
Dijital duvar kağıdı Baskısı

Kabartma duvar kağıdı baskısı
Yüzey baskı çoğunlukla geleneksel çiçekler, çocuk ve ülke motifleri için bir şablon-benzeri efekti üretmek için kullanılır. Bu hafif üretan baskı silindirleri aracılığıyla gerçekleştirilir. Baskı tasarımı aslında rulo yetiştirilen alanlar ile çakışmaktadır. Bu kısmı kaldırarak ya da silindirin geri kalanı (mürekkep damga gibi) Yukarıda elde edilmek istenen tasarım kesilerek elde edilir. Baskı alanların üzerine mürekkep uygulayarak gerçekleştirilir. Mürekkeplenmiş silindiri sonra duvar kağıdı tasarım yüzeyini aktarılacak olan mürekkep rengi basılacak malzemeye karşı bastırılır.

Flekso duvar kağıdı Baskısı
Esnek malzemeler, genellikle kauçuktan imal edilmektedir. Flekso-grafik baskı veya flekso, kullanılan baskı silindirleri hariç yüzeyi baskı ile benzerdir. Flekso süreci çiçek  v.b. ve mini-baskı tasarımları elde etmek için kullanılır. Bu süreç, üreticinin nonflexible yüzeyi silindirleri ile mümkün olandan daha hassas tasarımlar elde etmek için bir teknik sunar. Bazı ton efektleri vermek mümkündür.

Serigrafi duvar kağıdı
Serigrafi düz veya döner ekranları kullanarak, iki şekilde yapılır. El ekranlar, yaygın serigrafi baskı olarak adlandırılan, bir çerçeve içinde yapılan düz örgü ekranlar kullanılarak yapılmaktadır. Tasarım görüntü alanını örgü ekrana yeniden üretilir. Ekran alanının bir örgü ya da tasarım görüntünün alan hariç, örneğin ekranı açıklıklar her takılan veya bloklar mumu gibi, direnç ile kaplıdır. Mürekkep sonra düz ekran uygulanır. Gelberi bir kauçuk ardından ekranda yüzeyi boyunca mürekkep itmek için kullanılır. Bu şekilde mürekkep duvar kağıtları üzerine tasarım alanda açıklıklar geçmeye zorlanır. Mürekkep önce karşı bloke alanlarda uygulanabilir değildir. Bir ekran her renk için gereklidir. Bu işlem, en çok özel ve özelleştirilmiş ürünler için kullanılır.

Döner Ekran duvar kağıdı
Döner ekranı el ekran baskı yerine yüksek hızlı bir üretim tekniğidir. Bu sistemde, bir döner ya da yuvarlak örgü ekranı silindir kullanılmaktadır. Mürekkep silindirin iç çekirdek içine beslenir ve bir iç gelberi bıçak ekran görüntüsü alanı ile mürekkep tuşuna ya uygulamak için kullanılır. Mürekkep bir baskı yer almaktır örgü engellemek veya kapatmak için kullanılmış olan direnme döner ekran üzerinden akışkan değildir. Döner ekranı baskı parlak, düz renk laydown gerekli tasarımlar için kullanılır. Bu grafikler, çağdaş ve geleneksel çiçek şal, geometriler, vs Ayrıca genişletilmiş vinil baskılar için kullanılır. Özel olarak formüle edilmiş mürekkep tasarım yazdırmak için kullanılır. Daha sonra mürekkep kabarık veya üç boyutlu bir görünüm oluştururken, genişlemesine neden bir şişirme maddesi aktive ısı tüneli, geçer.

Gravür Baskı duvar kağıdı
Gravür baskı tasarımcısı neredeyse yüzde 5 tonu ile yüzde 100 tam tonu arasında değişen, bir süreçtir. Kullanılan silindir bakır kaplama ve özel bir fotokimyasal oyma ya da aşındırma işlemi gerektirdiğinden Gravür costliest üretim sürecidir. Baskı silindirinin yüzeyi oyulmuş çok küçük hücreler veya mürekkep rezervuarı yoluyla gerçekleştirilir. Yüzey baskı aksine, gravür ile mürekkep silindirin yüzeyine ya da aşağıda oyulmuş küçük hücreler içerisinde tutulur. Derin hücre, koyu tonu yazdırılır. Değişen, her bir hücrenin boyu ve yerleştirme farklılaştırılmasıyla mürekkep miktarda mürekkeplenmiş silindir basarak duvar kağıtları üzerinde baskı edilebilir. Basınç duvar kağıdı üzerine her hücreye mürekkep akar. Bu işlem görsel efektleri tam bir dizi çoğaltabilirsiniz.

Dijital Baskı duvar kağıdı
Sınırlar ve duvar resimleri için çok kullanılan, dijital baskı resim veya desen, yaratılan manipüle sonuçlandırılır elektronik sistemler tarafından ve bilgisayar kontrollü bir yazıcı tarafından basılır çeşitli sivil etkisi teknolojilerinden biri olarak tanımlanır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Kişiye Özel Duvar Kağıdı

Duvar kağıdına istediğiniz resmin baskısını, istediğiniz ölçüde yapıyoruz. Milyonlarca resim arasından seçeceğiniz resmi duvarınıza göre yap...