18 Şubat 2015 Çarşamba

Duvar Kağıdı Özellikleri
Desen ve Baskı NumaralarıBir desen ve boya lot veya "run sayısı" her ruloda yazılıdır. Bir desen numarasını bir desen belirli bir tasarım ve renk yolu tanımlar. Boya-lot numarası aynı baskı rulosunu ile belirli bir grubu temsil eder. Farklı boya-lot numaraları, olası bir ton renk değişikliği, vinil kaplama bir değişiklik ya da kabartma sürecinde bir değişiklik gibi değişkenler olabilir.Bu nedenle, renk ve desen birliğini sağlamak için her bir rulo duvar kağıdı işi etmek için çok önemlidir. Ek rulo bir projeyi tamamlamak için gerekli olan desen numaraları ve boya-lot veya çalışma durumunda numaraları kaydetmek için de önemlidir.

Aşağıda duvar kağıdı için en önemli ortak özellikleri ve tanımlayan liste yer almaktadır.Ovalanabilir duvar kağıdı, bir fırça ve biraz deterjan solüsyonu ile ovmaya dayanabilir anlamına gelir.Duvar kağıdı öngörülen bir deterjan solüsyonu ile zaman zaman süngerle silinebilir (örneğin bir mutfak, banyo ve çamaşır odası, kullanılan duvar kağıdı için yararlı olacağını bir özniteliği.) Yıkanabilir anlamına gelir. (Oturma odaları, yemek odaları, yatak odaları için idealdir.)Stain Resistance Aşınma Direnci, ovma, kazıma veya fırçalama dayanma kabiliyeti. (Fuaye ya da koridorda duvar kağıdı için iyi bir özelliği.)

Colorfastness değişiklik ya da ışığa maruz kalmanın yol açtığı renk kaybı direnme yeteneği. (Bugünün duvar kağıtları çoğu bu öznitelik kolaylıklar sağlar.)

Peelable duvar yüzeyi temizlenmesi gerekir. Bu kalan yüzey yeni bir duvar kağıdı asmak için bir astar olarak kullanılabilir.

Strippable Duvar kağıdı duvara yapıştırın ya da yapışkan kalıntı minimum bırakarak ve duvar yüzeyine zarar vermeden sökülebilir. Bu çıkarken kağıt gibi kolayca çıkarılabilir. Duvar kağıdı  zaten su ile aktive olan bir yapıştırıcı ile tedavi edildiği anlamına gelir.Duvar kağıdı boyutlarıDuvar kağıdı üzerinde boyutları imalat baskılarına göre değişir. 0,53x10,05 m. 0,7x7,00 m. 1,06x15,5  1,06x10,05 m. 1,06x15,6m olarak üretilmektedir. Markalar göre daha farklı boyutlarda üretimlerde görülmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Kişiye Özel Duvar Kağıdı

Duvar kağıdına istediğiniz resmin baskısını, istediğiniz ölçüde yapıyoruz. Milyonlarca resim arasından seçeceğiniz resmi duvarınıza göre yap...